Po latach Goniec ruszył ponownie!
Bądź twardy i czytaj nas systematycznie, albo idź do domu
   
18.01.15r.
Naklad egz. 150/archiwum
Naklad kontrolowany
NIEREGULARNIK SPOŁECZNO - POLITYCZNY KSIĘSTWA CYBERII REWERS 18.01.15r.
 
Ruszamy ponownie
Goniec Cyberyjski w Księstwie Solardii był od samego początku. Dziś postanowiono aby ta gazeta była tak jakby częścią historii. Daltego też , zdecydowaliśmy się reaktywować - naszą gazetę. Ten numer w dużej mierze poświęcony będzie sytuacji w Księstwie Solardii, które - mimo wszystkich przeciwności losu - wciąż żyje i jest budowane już od przeszło roku!
Goniec Cyberyjski z uwagi na brak większej współpracy wydawany będzie przez czas nieokreślony w wersji dość okrojonej.
Goniec Cyberyjski zaprasza wszystkich chętnych do współpracy by skontaktowali się z redaktorem.
Zapewniamy dobre warunki pracy!

Hasselandzka aktywność
Kilka dni temu Delegacja solardyjsko-cyberyjska wybrała sie do Królestwa Hasselandu celem załagodzenia sporu ,
którym są działania Królestwa Hasselandu mające na celu przejęcie wyspy Cyberii.
Hasseland reprezentowali: Obecny Król, Król-Senior oraz Premier. Po stronie solardyjsko-cyberyjskiej byli: JKM Morfeusz oraz JKM Mario Riina Nati.
Podczas rozmów przedstawiciele Hasselandu uparcie tłumaczyli, iż posiadają znacznie większą aktywność co według nich w przypadku włączenia Cyberii do Hasselandu da znacznie lepsze warunki do rozwoju.
Przedstawiciele Hasselandu początkowo bezpośrednio nie bacząc na prowadzone rozmowy zaproponowali delegacji solardyjsko-cyberyjskiej , by ta oddała wyspę Cyberię, wtedy Hasseland wycofa się z -reszty żądań-
Reakcją delegacji solardyjskiej było oburzenie i stwierdzenie iż rozmowy w takiej postaci nie mogą być prowadzone dalej.
Po tej deklaracji podejscie delegacji hasselandzkie do rozmów stało się poważniejsze.
Strona hasselandzka poproszona o przedstawienie możliwości rozwojowych dla wyspy Cyberii oświadczyła, iż Hasseland posiada sześciu aktywnych obywateli <przy czym trzech
z nich było podczas rozmów>, posiadają forum. Proszeni o dalsze przedstawienie działań i planów zagospodarowania Cyberii nie potrafili takich działań przedstawić.
W dalszej części rozmów delegacja solardyjsko-cyberyjska przedstawiła delegacji hasselandzkiej własne możliwości rozwojowe, którymi było: Solardia posiada własne forum zbudowane od podstaw które jest połączone z logowaniem oraz panelem mieszkańca, bank, Mikronacyjny Fundusz Walutowy i wiele innych planów budowy które są w toku lub zaplanowane na przyszłość.
W dalszej części rozmowy delegacja hasselandzka oskarżyła Solardię, jakoby ta nie kultywowała historii Cyberii i budowała ją w zupełnie innym kierunku. A przecież Solardia i obecne władze Cyberii w dalszym ciągu bez zmian od samego początku trzyma się barw żólto-zielonych, kult przodków jest zawsze kultywowany nawet jeśli nie ma zbyt wielu zainteresowanych.
Delegacja solardyjska zarzuciła delegacji hasselandzkiej, iż ta deklaruje aktywność na poziomie sześciu \"aktywnych obywateli\" przy czym dodała pytanie jakie jest prawdopodobieństwo,że pozostała trójka nie jest klonami obecnych na rozmowach o
sób?
Hasselandczycy zaprzeczyli jakoby używali klonów, jednakże przyznali iż Król-senior takowych używał. Dalsze rozmowy przebiegały w spokojnej atmosferze, w większej mierze na przedstawianiu przez delegację solardyjską swoich systemów, które dla delegacji hasselandzkiej okazały się być poza zasięgiem możliwości strony hasselandzkiej.
Hasselandczycy wyszli z propozycją zawarcia unii, niemniej nie jednogłośnie gdyż po stronie hasselandzkiej przeciwny omawianej postaci unii był Król Iwan Iwanowicz, którego postawa bardzo zdenerwowała premiera Eddarda Noqterna, doszło między nimi do rękoczynów i premier postanowił usunąć JKM Iwana Iwanowicza z kanału IRCA.
Dalsze rozmowy z racji braku czasu prowadzone były wyłącznie z premeirem Eddardem Noqternem, który otwarcie zadeklarował iż jest zainteresowany dalszymi rozmowami z delegacją solardyjsko-cyberyjską.
Następnego dnia doszło do spotkania JKM Morfeusza z JKM Iwanem Iwanowiczem. Przedstawiono ekspertyzy oraz rozmawiano o możliwości stworzenia unii co się okazało JKM Iwan Iwanowicz okazał się być otwarty na dalsze negocjacje i ustalono nastepny termin spotkania obu delegacji.

MIEJSCE NA REKLAMĘ !!!


Zapraszamy !
Wystarczy tylko napisać do redaktora.SPOŁECZEŃSTWO
Cyberia dąży do aktywności
Obecna sytuacja Księstwa Cyberii na czele z JKM Mario Riiną Nati jest daleka od idealnej, pomimo wielu planów rozwojowych dla Księstwa, pomimo zbudowania pałacu Aurus władca wciąż ma problemy z aktywnymi obywatelami, a dokładniej tymi którzy istnieją tylko w rejestrze.
Czas aktywności jak to w mikronacjach bywa jest różny, czasami dotyczy to rzecz jasna samego Księcia, był czas aktywniejszy w którym zbudowano nowe strony pałacu, strony główne Księstwa jak i grodów ale były tez czasy stagnacji bo przecież rządzenie samo dla siebie nawet przy wykorzystaniu tak zaawansowanych systemów jakie mamy dzisiaj robi się po prostu MONOTONNE.
Współpraca z JKM Morfeuszem I Tylerem bardzo podnosi na duchu Księcia Mario, który swoją aktywność stara się spożytkować najpozytywniej jak tylko może. Następnym celem który postawił sobie JKM Mario jest stworzenie reklamy Księstwa oraz stworzenie samouczka ułatwiającego nowym obywatelom odnalezienie się wśród otaczającego ich wirtualnego państwa.
POLITYKA
Dreamland zamarza
Nasi informatorzy donoszą, iż polityka w Królestwie Dreamlandu jest coraz mniejsza. Dowodem na to jest odezwa na forum jednego z znamienitych obywateli Królestwa. Obywatel ten skarzy się iż politycy dreamlandzcy zajmują się sprawami zagranicznymi, komentują je zamiast zajmować się własnymi sprawami których u nich jest pod dostatkiem.
Natychmiast pojawiły się słowa poparcia, że aktywność polityczna ale również społeczna skierowana jest jedynie na dreamlandzkim IRC-u.
Odezwa ta uruchomiła aktywność nie tylko wielu dreamlandzkich polityków ale także instytucje jak np. prokuraturę, którą zaczęto grozić niektórym obywatelom.
Dalsza aktywność w wątku poruszonym przez tego prominentnego obywatela zaczęła się przeplatać z atakami na jego osobę z komentarzami odnośnie przynależności Awary południowej.
REWERS