KSIĄŻĘ CYBERII

Herb Księcia Cyberii

 

Mario Riina Nati

 

PAŁAC KSIĄŻĘCY AURUS

SIEDZIBA KSIĘCIA CYBERII

TRIA IUNCTA IN UNO

Trzy złączone w jednym

Aurus

PAŁAC KSIĄŻĘCY

Pałac Książęcy w Valtarii był jednym z najcenniejszych zabytków cyberyjskich. Zbudowany dla Książąt Cyberyjskich w starożytnej Cyberii, złe zarzadzanie rezydencją za rządow rodu de Vasco doprowadziło do jego ruiny. Pałac postanowiono zburzyć a Książę Mario Riina Nati zajął zamek Rządcy Valtarii który poddał gruntownej przebudowie. Za jego rządów wyremontowano wnętrze i dobudowano skrzydła boczne. W okolicy znajduje się Trakt Książęcy – historyczny trakt wiodący dawniej ze starej części Valtarii w kierunku południowym, do portu i morza.
Pałac ten reprezentuje charakterystyczne założenie przestrzenne łączące tradycję solardyjskiego dworu z sarmacką willą wiejską i dreamlandzkim pałacem.

 

link

Valtaria

PAŁAC Z ZEWNĄTRZ

Zamek zajęty po Rządcy Valtarii był budowlą warowną. Podczas przebudowy został przekształcony na rezydencję, o czym świadczy ilość okien w porównaniu do poprzedniego budynku. Ulokowany jest na wysokim zboczu nad wioską zbudowaną przy plaży. Przy pałacu znajdują się duże ogrody książęce otoczone lasem. Sam budynek jest wiekowy lecz murowany w tonie klasycznej warowni z licznymi dekoracjami fasadowymi wewnątrz. Niezwykły urok budowli nadają specyficzne jasne mury. Na wprost od głównego ogrodu znajduje się Wielki Skarbiec Księstwa Cyberii.

link

Sala Tronowa

PAŁACOWE WNĘTRZA

Ten przebudowany dwupiętrowy pałac za czasów Rządców Valtarii mieścił w sobie dwadzieścia pięć pomieszczeń z czego większość miała charakter reprezentacyjny. Drugie piętro pałacu Aurus zajmują apartamenty Księcia Cyberii, za s część dolną - na pierwszym piętrze apartamenty gościnne a na parterze Salę Tronową. Dzisiejszy wystrój i wyposażenie wnętrz nie jest oryginalne, ponieważ majątek pałacu został wyprzedany podczas wojny domowej. Jedynym oryginalnym elementem w pałacu są płyty kominkowe z gryfem Hasse. Obecna ekspozycja odzwierciedla jednak wystrój poprzednich zamkowych wnętrz. Podczas przebudowy pałacu na piętrze zachowano pierwotny rozkład pomieszczeń.

link